Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
St Theresa Secondary School Track & Field and Cross Country - Belleville, Ontario
you RUN the place
135 Adam St, Belleville, Ontario, K8N 5S1, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
James Ramp
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
3
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2010 / 2011 - (3 articles)
All News
Search
2011 Results - Bay of Quinte Championships
Published by
Matt Scherer
May 11th 2011, 12:27pm
Comments
Bay of Quinte Championships
- May 11, 2011
Belleville, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Bayfield School - Consecon
Bayside
Centennial Secondary
Centre Hastings
East Northumberland
ES Marc Garneau - Trenton
Moira
Nicholson
North Addington
North Hastings
Prince Edward Collegiate
Quinte
Quinte Christian
St Paul's - Trenton
St Theresa - Belleville
Trenton
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fenton, Josh
Centre Hastings
13.42
nwi
1
2
Winter, Donald
Moira
14.05
nwi
1
3
Marvin, Cory
Quinte
15.09
nwi
1
4
McKinnon, Michael
Centre Hastings
16.07
nwi
1
5
Rumbolt, Nathan
Bayfield School
16.93
nwi
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Vos, Tyler
Quinte
11.98
nwi
1
2
Leclerc, Alex
St Paul's - Tren
12.11
nwi
1
3
Mayer, Derry
Nicholson
12.20
nwi
1
4
Levesque, Mathieu
ES Marc Garneau
12.21
nwi
1
5
Johnston, Tylor
East Northumberl
12.23
nwi
1
6
Paul, Andy
ES Marc Garneau
12.25
nwi
1
7
Main, Riley
Bayside
12.28
nwi
1
8
Patrick, Justin
St Theresa - Bel
12.31
nwi
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Johnston, Tylor
East Northumberl
12.27
nwi
2
2
Vos, Tyler
Quinte
12.30
nwi
1
3
Mayer, Derry
Nicholson
12.31
nwi
3
4
Main, Riley
Bayside
12.34
nwi
2
5
Leclerc, Alex
St Paul's - Tren
12.37
nwi
3
7
Patrick, Justin
St Theresa - Bel
12.53
nwi
2
6
Paul, Andy
ES Marc Garneau
12.59
nwi
1
8
Levesque, Mathieu
ES Marc Garneau
12.62
nwi
3
9
Ventress, Justin
Bayside
12.63
nwi
3
10
Brown, Dalton
Bayside
12.92
nwi
1
11
Schamerhorn, Corey
Bayside
13.05
nwi
2
12
Baily-McQuade, Aiden
Moira
13.10
nwi
2
13
Culp, Brandon
Centennial Secon
13.57
nwi
3
14
Lynch, Brian
St Theresa - Bel
13.58
nwi
1
15
Pandachuk, Tim
East Northumberl
13.73
nwi
3
16
Norton, Matt
Trenton
14.03
nwi
1
17
Vanderwoude, Nicholas
North Hastings
14.13
nwi
1
18
Fulford, Zack
Trenton
14.26
nwi
2
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MacDonald, Austin
Bayside
12.36
nwi
1
2
Thiessen, Miles
Bayside
12.53
nwi
1
3
Levesque, Marc-Andre
ES Marc Garneau
12.65
nwi
1
4
Perry, Daniel
Quinte Christian
13.09
nwi
1
5
Dunkley, Devon
Centre Hastings
13.20
nwi
1
6
Panetta, Jacob
Nicholson
13.22
nwi
1
7
Toshakovski, Matt
East Northumberl
13.27
nwi
1
8
Latef, Tag-el-din
Bayfield School
13.46
nwi
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
MacDonald, Austin
Bayside
12.52
nwi
2
2
Levesque, Marc-Andre
ES Marc Garneau
12.85
nwi
1
3
Thiessen, Miles
Bayside
12.87
nwi
1
4
Perry, Daniel
Quinte Christian
13.32
nwi
2
5
Toshakovski, Matt
East Northumberl
13.33
nwi
2
6
Latef, Tag-el-din
Bayfield School
13.60
nwi
1
7
Dunkley, Devon
Centre Hastings
13.61
nwi
1
8
Panetta, Jacob
Nicholson
13.78
nwi
2
9
Wolters, Todd
Quinte Christian
13.79
nwi
2
10
Porter, Dominique
Nicholson
13.81
nwi
1
11
Robbins, Jeremiah
North Hastings
14.24
nwi
2
12
Miller, Karl
East Northumberl
14.44
nwi
1
13
Tapp, Daniel
Quinte Christian
14.60
nwi
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McGrath, Cullen
Moira
11.84
nwi
1
2
Maracle, John
St Theresa - Bel
11.97
nwi
1
3
Gladu, Ricky
Prince Edward Co
12.01
nwi
1
4
Holland, Baiden
St Theresa - Bel
12.06
nwi
1
5
Zimmerman, Gabe
Quinte Christian
12.29
nwi
1
6
Pope, Peter
Moira
12.38
nwi
1
7
Tilley, Kyle
East Northumberl
12.40
nwi
1
8
Murray, Dylan
St Theresa - Bel
12.54
nwi
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McGrath, Cullen
Moira
11.86
nwi
2
2
Maracle, John
St Theresa - Bel
11.91
nwi
1
3
Gladu, Ricky
Prince Edward Co
12.07
nwi
3
4
Holland, Baiden
St Theresa - Bel
12.21
nwi
3
5
Pope, Peter
Moira
12.42
nwi
1
7
Tilley, Kyle
East Northumberl
12.45
nwi
1
6
Murray, Dylan
St Theresa - Bel
12.60
nwi
2
8
Zimmerman, Gabe
Quinte Christian
12.65
nwi
2
9
Field, Josh
East Northumberl
12.65
nwi
2
10
Lott, Jesse
Centre Hastings
12.72
nwi
2
11
McLaughlin, Devin
North Hastings
12.88
nwi
1
12
Maguire, Zac
East Northumberl
12.95
nwi
3
13
Therien, Maxime
ES Marc Garneau
13.05
nwi
1
14
Jackson, Matt
Bayside
13.81
nwi
2
15
Paul, Basil
Bayfield School
13.89
nwi
3
16
McNevan, J.P.
Bayfield School
13.97
nwi
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Vos, Tyler
Quinte
24.42
nwi
1
2
Main, Riley
Bayside
24.96
nwi
1
3
Johnston, Tylor
East Northumberl
25.16
nwi
1
4
Patrick, Justin
St Theresa - Bel
25.20
nwi
1
5
Gaudrault, Kanoa
ES Marc Garneau
25.28
nwi
1
6
Leclerc, Alex
St Paul's - Tren
25.33
nwi
1
7
Paul, Andy
ES Marc Garneau
25.56
nwi
1
8
Brown, Dalton
Bayside
26.11
nwi
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Vos, Tyler
Quinte
24.59
nwi
2
2
Patrick, Justin
St Theresa - Bel
25.27
nwi
3
4
Johnston, Tylor
East Northumberl
25.52
nwi
2
3
Gaudrault, Kanoa
ES Marc Garneau
25.58
nwi
1
5
Leclerc, Alex
St Paul's - Tren
25.59
nwi
3
6
Main, Riley
Bayside
25.64
nwi
1
7
Paul, Andy
ES Marc Garneau
25.71
nwi
2
8
Brown, Dalton
Bayside
26.03
nwi
2
9
Levesque, Mathieu
ES Marc Garneau
26.05
nwi
3
10
Mayer, Derry
Nicholson
26.80
nwi
3
11
Quinn, Greg
East Northumberl
27.02
nwi
1
12
Larson, Brandon
Trenton
27.78
nwi
2
13
Alley, Michael
Trenton
27.83
nwi
3
14
Palmer, Sam
East Northumberl
28.20
nwi
3
15
Wade, Scott
East Northumberl
28.59
nwi
2
16
Thamas, Nick
Trenton
29.22
nwi
2
17
Magne, Luc
East Northumberl
29.25
nwi
1
18
Norton, Matt
Trenton
29.69
nwi
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Reid, Mitchell
Prince Edward Co
25.05
nwi
1
2
Thiessen, Miles
Bayside
25.54
nwi
1
3
Levesque, Marc-Andre
ES Marc Garneau
25.72
nwi
1
4
MacDonald, Austin
Bayside
25.79
nwi
1
5
Gilmore, Brennan
East Northumberl
26.65
nwi
1
6
Perry, Daniel
Quinte Christian
26.94
nwi
1
7
Porter, Dominique
Nicholson
27.65
nwi
1
--
Dunkley, Devon
Centre Hastings
DNF
nwi
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Reid, Mitchell
Prince Edward Co
25.37
nwi
2
4
Thiessen, Miles
Bayside
25.84
nwi
2
2
Levesque, Marc-Andre
ES Marc Garneau
26.12
nwi
3
3
MacDonald, Austin
Bayside
26.16
nwi
1
5
Dunkley, Devon
Centre Hastings
27.05
nwi
1
7
Perry, Daniel
Quinte Christian
27.08
nwi
2
8
Gilmore, Brennan
East Northumberl
27.11
nwi
1
9
Bilker, Gerald
Quinte Christian
27.34
nwi
1
6
Porter, Dominique
Nicholson
27.47
nwi
3
10
Goodfellow, Cole
Quinte
27.54
nwi
1
10
Latef, Tag-el-din
Bayfield School
27.54
nwi
3
12
Molloy, Shane
St Theresa - Bel
27.73
nwi
3
13
Toshakovski, Matt
East Northumberl
28.32
nwi
1
14
Kuschnik, Lance
East Northumberl
28.36
nwi
2
15
Panetta, Jacob
Nicholson
28.59
nwi
1
16
Corrigan, Jimmy
Nicholson
29.15
nwi
2
17
Miller, Karl
East Northumberl
29.18
nwi
3
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fallaise, Lucas
Centennial Secon
24.31
nwi
1
2
Edwards, Josh
Trenton
24.39
nwi
1
3
Meens, Reuben
East Northumberl
24.65
nwi
1
4
Maracle, John
St Theresa - Bel
24.66
nwi
1
5
Nicholas, Jamie
Bayside
24.71
nwi
1
6
Corbett, Evan
St Theresa - Bel
24.81
nwi
1
7
Holland, Baiden
St Theresa - Bel
24.86
nwi
1
8
Lazier, Carson
St Theresa - Bel
25.04
nwi
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Nicholas, Jamie
Bayside
24.44
nwi
4
2
Edwards, Josh
Trenton
24.57
nwi
3
3
Maracle, John
St Theresa - Bel
24.58
nwi
1
4
Fallaise, Lucas
Centennial Secon
24.62
nwi
2
5
Meens, Reuben
East Northumberl
24.69
nwi
3
6
Corbett, Evan
St Theresa - Bel
24.83
nwi
1
7
Holland, Baiden
St Theresa - Bel
24.89
nwi
1
8
Lazier, Carson
St Theresa - Bel
24.91
nwi
2
9
Morgan, Darrin
East Northumberl
25.17
nwi
4
10
Zimmerman, Gabe
Quinte Christian
25.27
nwi
4
11
Fallaise, Josiah
Centennial Secon
25.41
nwi
3
12
Tilley, Kyle
East Northumberl
25.44
nwi
2
13
Mills, Ben
Quinte Christian
25.45
nwi
1
14
Murray, Dylan
St Theresa - Bel
25.50
nwi
3
15
Field, Josh
East Northumberl
25.75
nwi
1
15
Caron, Josh
North Hastings
25.75
nwi
4
17
Proteau, Ryan
Quinte
26.01
nwi
3
18
Pope, Peter
Moira
26.31
nwi
2
19
Mawer, Stephen
Centre Hastings
26.39
nwi
1
20
Paul, Basil
Bayfield School
26.46
nwi
1
21
McLaughlin, Devin
North Hastings
26.59
nwi
2
22
Blakely, Aaron
Centre Hastings
27.03
nwi
4
23
Thamas, Anthony
Trenton
27.72
nwi
4
24
Jackson, Matt
Bayside
28.34
nwi
3
25
Borger, Kevin
Quinte Christian
28.62
nwi
2
26
Marvin, Cory
Quinte
34.39
nwi
2
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weatherall, Evan
Quinte
53.70
2
2
Main, Riley
Bayside
54.75
2
3
Duffy, Nathan
ES Marc Garneau
57.77
2
4
Terpstra, Jordan
St Theresa - Bel
57.78
2
5
Wade, Scott
East Northumberl
1:03.21
1
6
Norton, Matt
Trenton
1:05.30
2
7
Palmer, Sam
East Northumberl
1:05.92
2
8
Vanderwoude, Nicholas
North Hastings
1:06.13
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Redka, Noah
Centennial Secon
57.72
2
2
Parker, Riley
Centennial Secon
58.52
2
3
Goodfellow, Cole
Quinte
1:00.64
2
4
Murray, Curtis
St Theresa - Bel
1:01.04
2
5
Bilker, Gerald
Quinte Christian
1:01.35
2
6
Sears, Wyatt
North Hastings
1:03.10
1
7
Kuschnik, Lance
East Northumberl
1:03.57
2
8
Corrigan, Jimmy
Nicholson
1:04.92
2
9
Moore, Morgan
North Hastings
1:12.40
1
10
Freymond, Carson
North Hastings
1:14.77
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Denny, James
St Theresa - Bel
51.54
2
2
Nicholas, Jamie
Bayside
53.11
2
3
Tilley, Kyle
East Northumberl
54.49
2
4
Corbett, Evan
St Theresa - Bel
55.20
2
5
Murray, Dylan
St Theresa - Bel
55.98
2
6
Mills, Ben
Quinte Christian
56.35
2
7
Reid, Trevor
Nicholson
57.13
1
8
McLaughlin, Devin
North Hastings
57.39
2
9
Zimmerman, Gabe
Quinte Christian
57.80
2
10
Mawer, Stephen
Centre Hastings
57.89
1
11
Harten, Dylan
Bayside
1:00.93
1
12
Blakely, Aaron
Centre Hastings
1:01.27
1
13
Sniderhan, Jonathan
Centre Hastings
1:02.16
1
14
Borger, Kevin
Quinte Christian
1:02.87
1
15
Stein, Brad
Centre Hastings
1:05.13
1
16
Wright, Zach
Centennial Secon
1:05.64
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weatherall, Evan
Quinte
2:09.98
1
2
Duffy, Nathan
ES Marc Garneau
2:12.01
1
3
Laite, Logan
Trenton
2:20.77
1
4
Terpstra, Jordan
St Theresa - Bel
2:25.61
1
5
Dagg, Keegan
East Northumberl
2:31.17
1
6
Moreau, Felix
ES Marc Garneau
2:32.81
1
7
Berry, Spencer
East Northumberl
2:33.02
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jane, Aaron
Bayside
2:13.91
1
2
Schmidt, Jacob
East Northumberl
2:15.99
1
3
Vachon, Nick
East Northumberl
2:18.82
1
4
Fellows, Ben
Trenton
2:22.02
1
5
Parker, Riley
Centennial Secon
2:24.06
1
6
Stickland, Andrew
Centennial Secon
2:24.56
1
7
Murray, Curtis
St Theresa - Bel
2:27.24
1
8
Chambers, Anthony
Centennial Secon
2:32.27
1
9
Wryghte, Andrew
Quinte Christian
2:33.06
1
10
Bilker, Gerald
Quinte Christian
2:33.37
1
11
McLoed, Brandon
ES Marc Garneau
2:42.14
1
12
Stakes, Wesley
Prince Edward Co
2:42.65
1
13
Palmateer, Jacob
Centre Hastings
2:45.35
1
14
Butler, John
Bayside
2:48.15
1
15
Messom, Charlie
Bayfield School
2:58.42
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miller, Jordan
Prince Edward Co
2:04.41
1
2
Denny, James
St Theresa - Bel
2:07.52
1
3
Reid, Trevor
Nicholson
2:14.74
1
4
Nicholas, Jamie
Bayside
2:15.76
1
5
Metzger, Zach
North Hastings
2:17.11
1
6
Helfer, Luc
East Northumberl
2:17.31
1
7
Pierre, Jonathan St.
Prince Edward Co
2:19.00
1
8
Roth, Shawn
East Northumberl
2:20.29
1
9
Blakely, Aaron
Centre Hastings
2:25.28
1
10
Ray, Shawn
Centennial Secon
2:28.07
1
11
Nadeau, Brandon
East Northumberl
2:28.41
1
12
Sniderhan, Jonathan
Centre Hastings
2:29.37
1
13
Stein, Brad
Centre Hastings
2:41.86
1
14
Scrimshaw, Hunter
Centennial Secon
2:52.84
1
15
Shisheesh, John
Bayfield School
2:54.81
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Doxtator, Adam
Bayside
4:26.82
1
2
Laite, Logan
Trenton
4:46.17
1
3
Rank, Felix
Quinte
4:52.93
1
4
Comrie, Alex
North Hastings
5:00.51
1
5
Berry, Spencer
East Northumberl
5:14.38
1
6
Dagg, Keegan
East Northumberl
5:14.78
1
7
Moreau, Felix
ES Marc Garneau
5:36.16
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jane, Aaron
Bayside
4:43.66
1
2
Jenkins, Adam
Bayside
4:43.80
1
3
Vachon, Nick
East Northumberl
4:50.47
1
4
Schmidt, Jacob
East Northumberl
4:55.32
1
5
Fellows, Ben
Trenton
5:09.21
1
6
Chambers, Anthony
Centennial Secon
5:16.77
1
7
Wryghte, Andrew
Quinte Christian
5:24.88
1
8
Stakes, Wesley
Prince Edward Co
5:28.75
1
9
Guadarrama, Josue
Moira
5:34.53
1
10
Wryghte, Michael
Quinte Christian
5:37.36
1
11
Palmateer, Jacob
Centre Hastings
5:38.15
1
12
Butler, John
Bayside
5:41.29
1
13
deHaan, Joshua
Quinte Christian
6:12.40
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Holden, Nick
Quinte
4:15.22
1
2
Miller, Jordan
Prince Edward Co
4:21.17
1
3
Parker, Kaelan
Centennial Secon
4:22.94
1
4
Reid, Trevor
Nicholson
4:37.52
1
5
Helfer, Luc
East Northumberl
4:44.65
1
6
Dickey, Jared
North Hastings
4:48.86
1
7
Roth, Shawn
East Northumberl
4:49.05
1
8
Ostroski, Dylan
Prince Edward Co
4:53.28
1
9
White, Tyler
St Theresa - Bel
5:02.86
1
10
Ray, Shawn
Centennial Secon
5:06.55
1
11
Nadeau, Brandon
East Northumberl
5:08.39
1
12
Lyons, Wes
St Theresa - Bel
5:11.94
1
13
Pierre, Jonathan St.
Prince Edward Co
5:18.06
1
14
Fekete, Taylor
Bayfield School
5:18.48
1
15
Abram, Quinn
Prince Edward Co
5:18.57
1
16
Bootsma, Joshua
Quinte Christian
5:44.57
1
17
Edwards, Nate
Quinte
5:51.88
1
18
Shisheesh, John
Bayfield School
6:00.91
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Doxtator, Adam
Bayside
9:46.43
1
2
Rank, Felix
Quinte
10:59.83
1
3
Berry, Spencer
East Northumberl
11:51.27
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jenkins, Adam
Bayside
10:25.82
1
2
Vachon, Nick
East Northumberl
10:40.27
1
3
Jane, Aaron
Bayside
10:56.64
1
4
Schmidt, Jacob
East Northumberl
11:25.50
1
5
Guadarrama, Josue
Moira
12:38.06
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Holden, Nick
Quinte
9:27.69
1
2
Laundry, Jack
Bayside
9:37.18
1
3
Miller, Jordan
Prince Edward Co
9:42.46
1
4
Parker, Kaelan
Centennial Secon
10:11.11
1
5
Parker, Curtis
Quinte
10:39.79
1
6
Ostroski, Dylan
Prince Edward Co
10:48.73
1
7
Helfer, Luc
East Northumberl
11:05.12
1
8
White, Tyler
St Theresa - Bel
11:22.57
1
9
Quinn, Patrick
East Northumberl
11:34.52
1
10
MacDonald, Austin
Bayside
11:36.18
1
11
Lyons, Wes
St Theresa - Bel
11:47.27
1
12
Nadeau, Brandon
East Northumberl
11:51.14
1
13
Dubeau, Brett
Centennial Secon
12:05.90
1
14
Fekete, Taylor
Bayfield School
12:18.56
1
15
Bootsma, Joshua
Quinte Christian
12:50.90
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Laundry, Jack
Bayside
6:39.70
1
2
Jenkins, Adam
Bayside
7:11.49
1
3
Beuckert, Dane
Quinte
7:16.09
1
4
Ostroski, Dylan
Prince Edward Co
7:25.10
1
5
Parker, Curtis
Quinte
7:29.49
1
6
Quinn, Patrick
East Northumberl
7:52.87
1
7
Bateman, Zach
East Northumberl
8:03.10
1
8
Abram, Quinn
Prince Edward Co
8:26.03
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cleave, Evan
Moira
16.26
nwi
1
2
Hoyle, Taylor
East Northumberl
16.43
nwi
1
3
Haskin, Colin
Moira
19.15
nwi
1
4
Dagg, Riley
East Northumberl
20.78
nwi
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Peck, Chase
Centennial Secon
16.22
nwi
1
2
Michaud, Trent
East Northumberl
17.19
nwi
1
3
Korotki, Tyler
East Northumberl
17.71
nwi
1
4
Crawford, Logan
St Theresa - Bel
17.85
nwi
1
5
Gauvin, Josh
Bayside
20.03
nwi
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Meens, Reuben
East Northumberl
16.25
nwi
1
2
Wendel, Derek
Centennial Secon
16.60
nwi
1
3
Lazier, Carson
St Theresa - Bel
16.61
nwi
1
4
Edwards, Josh
Trenton
17.60
nwi
1
5
Jianopolas, Nathan
Moira
20.63
nwi
1
6
Timmins, David
Quinte Christian
21.57
nwi
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoyle, Taylor
East Northumberl
46.02
2
2
Cleave, Evan
Moira
46.38
2
3
Alley, Michael
Trenton
47.71
2
4
Terpstra, Jordan
St Theresa - Bel
48.20
2
5
Ramp, James
St Theresa - Bel
50.41
1
6
Dagg, Riley
East Northumberl
50.96
2
7
Haskin, Colin
Moira
51.87
2
8
Vanderwoude, Nicholas
North Hastings
55.50
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Michaud, Trent
East Northumberl
45.88
1
2
Crawford, Logan
St Theresa - Bel
49.20
1
3
Murray, Curtis
St Theresa - Bel
52.89
1
4
Freymond, Carson
North Hastings
57.98
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Josh
Trenton
59.40
1
2
Meens, Reuben
East Northumberl
59.43
1
3
Morgan, Darrin
East Northumberl
1:04.88
1
4
Beuckert, Dane
Quinte
1:05.47
1
5
Quinn, Patrick
East Northumberl
1:05.63
1
6
Metzger, Zach
North Hastings
1:06.37
1
7
Sniderhan, Jonathan
Centre Hastings
1:11.51
1
8
Timmins, David
Quinte Christian
1:21.93
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
ES Marc Garneau
48.36
1
2
Relay Team
East Northumberl
48.77
1
3
Relay Team
St Theresa - Bel
50.27
1
4
Relay Team
Moira
50.68
1
5
Relay Team
Trenton
53.15
1
6
Relay Team
ES Marc Garneau
53.73
1
7
Relay Team
East Northumberl
55.10
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
East Northumberl
50.36
1
2
Relay Team
Quinte Christian
52.49
1
3
Relay Team
North Hastings
1:03.73
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Theresa - Bel
45.86
2
2
Relay Team
East Northumberl
46.44
2
3
Relay Team
Moira
47.32
1
4
Relay Team
Quinte Christian
48.76
1
5
Relay Team
Centre Hastings
49.08
1
6
Relay Team
St Theresa - Bel
49.42
2
7
Relay Team
North Hastings
49.91
2
8
Relay Team
North Hastings
50.48
2
9
Relay Team
Bayfield School
53.24
2
10
Relay Team
Trenton
56.69
1
--
Relay Team
Centre Hastings
DQ
2
--
Relay Team
East Northumberl
DQ
2
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Theresa - Bel
3:42.85
1
2
Relay Team
Bayside
3:42.93
1
3
Relay Team
East Northumberl
3:49.62
1
4
Relay Team
North Hastings
4:02.48
1
--
Relay Team
East Northumberl
4:05.27
1
5
Relay Team
Trenton
4:09.96
1
6
Relay Team
Quinte Christian
4:11.68
1
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnston, Tylor
East Northumberl
14.26m
(46'9.25)
1
2
Lake, Nathan
Centre Hastings
12.73m
(41'9)
1
3
Cummings, Leaf
Moira
12.25m
(40'2.25)
1
4
Murray, Alex
Moira
11.91m
(39'0.75)
1
5
Brogee, Michael
Centre Hastings
11.79m
(38'8)
1
6
Mayer, Derry
Nicholson
10.10m
(33'1.5)
1
7
Paul, Peter
Bayfield School
9.74m
(31'11.25)
1
8
Hilton, Mike
East Northumberl
9.62m
(31'6.5)
1
9
Brooks, Andrew
Centennial Secon
9.01m
(29'6.5)
1
10
Philip, Tyler
Prince Edward Co
8.73m
(28'7.5)
1
11
Gratton, Jesse
Bayfield School
7.49m
(24'6.75)
1
12
Gorrell, Dan
Bayfield School
7.40m
(24'3.25)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Radford, Jeff
Moira
13.66m
(44'9.75)
1
2
Atkin, Tom
East Northumberl
11.62m
(38'1.25)
1
3
O'Neill, Jeremy
Moira
10.86m
(35'7.5)
1
4
Alvarez-Molina, Daniel
St Theresa - Bel
10.83m
(35'6.25)
1
5
Sharpe, Jacob
Moira
10.32m
(33'10.25)
1
6
Timm, Bryce
Prince Edward Co
9.62m
(31'6.5)
1
7
Albert, Brandon
Centre Hastings
9.35m
(30'8)
1
8
Sears, Wyatt
North Hastings
9.30m
(30'6)
1
8
McLoed, Brandon
ES Marc Garneau
9.30m
(30'6)
1
10
Eves, Bryce
Quinte
9.26m
(30'4.5)
1
11
Goodfellow, Cole
Quinte
9.11m
(29'10.5)
1
--
Tapp, Daniel
Quinte Christian
FOUL
(--)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bain, Chad
Quinte
12.34m
(40'5.75)
1
2
Hinchey, Tanner
North Addington
11.66m
(38'3)
1
3
Maguire, Zac
East Northumberl
11.41m
(37'5)
1
4
Hoftyser, Ben
Quinte Christian
11.39m
(37'4.25)
1
5
MacDonald, Eric
East Northumberl
10.59m
(34'8.75)
1
6
Hiratsuka, Masaki
Quinte
9.73m
(31'11)
1
7
Aupont, Carl
Bayside
9.72m
(31'10.5)
1
8
Lake, Kevin
Centre Hastings
9.71m
(31'10.25)
1
9
Windsor, Matt
East Northumberl
9.43m
(30'11.25)
1
10
Franks, Jordan
Centre Hastings
9.38m
(30'9.25)
1
11
Veber, Avery
Bayfield School
8.87m
(29'1)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murray, Alex
Moira
36.14m
(118'6.75)
1
2
Johnson, Morgan
Prince Edward Co
35.81m
(117'5.75)
1
3
Hilton, Mike
East Northumberl
35.64m
(116'11)
1
4
Rae, Mike
Quinte
30.39m
(99'8.25)
1
5
Philip, Tyler
Prince Edward Co
29.54m
(96'10.75)
1
6
Pelletier, Hunter
East Northumberl
25.18m
(82'7.25)
1
7
Adams, Jayden
East Northumberl
25.12m
(82'4.75)
1
8
Paul, Peter
Bayfield School
24.48m
(80'3.75)
1
9
Bonham-Carter, Aaron
Prince Edward Co
22.72m
(74'6.25)
1
10
Brooks, Andrew
Centennial Secon
22.41m
(73'6.25)
1
11
Rupnow, Griffon
St Paul's - Tren
21.99m
(72'1.75)
1
12
Gorrell, Dan
Bayfield School
20.43m
(67'0.25)
1
13
Gratton, Jesse
Bayfield School
20.08m
(65'10.5)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Radford, Jeff
Moira
32.04m
(105'1.25)
1
2
Whyte, Andrew
North Hastings
27.16m
(89'1.25)
1
3
Stickland, Andrew
Centennial Secon
26.64m
(87'4.75)
1
4
Peck, Chase
Centennial Secon
25.87m
(84'10.5)
1
5
Goodfellow, Cole
Quinte
24.88m
(81'7.5)
1
6
Sharpe, Jacob
Moira
24.19m
(79'4.25)
1
7
Eves, Bryce
Quinte
23.04m
(75'7)
1
8
O'Neill, Jeremy
Moira
22.26m
(73'0.25)
1
9
Oliver, Kyle
Quinte
22.18m
(72'9)
1
10
Bowley, Nick
Bayside
21.05m
(69'0.5)
1
11
Albert, Brandon
Centre Hastings
20.01m
(65'7.75)
1
12
Moore, Morgan
North Hastings
19.20m
(62'11.75)
1
13
Timm, Bryce
Prince Edward Co
18.94m
(62'1.5)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MacDonald, Eric
East Northumberl
32.28m
(105'10.75)
1
2
Bain, Chad
Quinte
31.50m
(103'4)
1
3
Metzger, Greg
North Hastings
31.25m
(102'6.25)
1
4
McRae, Brad
Prince Edward Co
30.55m
(100'2.75)
1
5
Hoftyser, Ben
Quinte Christian
26.62m
(87'4)
1
6
Kofler, Matt
East Northumberl
25.97m
(85'2.25)
1
7
Proteau, Ryan
Quinte
25.01m
(82'0.5)
1
8
Hiratsuka, Masaki
Quinte
24.80m
(81'4.25)
1
9
Peever, Brandon
Prince Edward Co
24.57m
(80'7.25)
1
10
Beuckert, Dane
Quinte
23.68m
(77'8.25)
1
11
Harten, Dylan
Bayside
23.52m
(77'1.75)
1
12
Valliquette, Travis
St Paul's - Tren
23.17m
(76'0)
1
13
Dubeau, Brett
Centennial Secon
23.01m
(75'5.75)
1
14
Aupont, Carl
Bayside
22.84m
(74'11)
1
15
Windsor, Matt
East Northumberl
22.32m
(73'2.5)
1
16
Veber, Avery
Bayfield School
21.73m
(71'3.5)
1
17
Reinhardus, Joel
Bayside
20.03m
(65'8.5)
1
--
Larson, Cole
Quinte
FOUL
(--)
1
--
Edwards, Nate
Quinte
FOUL
(--)
1
--
Sakurai, Toshihiro
Moira
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rae, Mike
Quinte
43.81m
(143'8.75)
1
2
Leavitt, Tyler
East Northumberl
39.51m
(129'7.5)
1
3
Thamas, Nick
Trenton
38.62m
(126'8.25)
1
4
Johnson, Morgan
Prince Edward Co
38.13m
(125'1)
1
5
Lake, Nathan
Centre Hastings
36.41m
(119'5.25)
1
6
Adams, Jayden
East Northumberl
35.45m
(116'3.5)
1
7
Rupnow, Griffon
St Paul's - Tren
30.98m
(101'7.5)
1
8
Charron, Lucas
ES Marc Garneau
30.56m
(100'3)
1
9
Bonham-Carter, Aaron
Prince Edward Co
29.67m
(97'4)
1
10
Paul, Andy
ES Marc Garneau
28.23m
(92'7.25)
1
11
Pelletier, Hunter
East Northumberl
27.24m
(89'4.25)
1
12
Brooks, Andrew
Centennial Secon
26.43m
(86'8.5)
1
13
Gaunt, Patrick
St Paul's - Tren
24.21m
(79'5)
1
14
Paul, Peter
Bayfield School
21.69m
(71'1.75)
1
15
Gorrell, Dan
Bayfield School
20.47m
(67'1.75)
1
16
Gratton, Jesse
Bayfield School
17.61m
(57'9.25)
1
17
Shettel, Tyler
Nicholson
16.09m
(52'9.25)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Peck, Chase
Centennial Secon
44.90m
(147'3.5)
1
2
Atkin, Tom
East Northumberl
39.80m
(130'6.75)
1
3
Redka, Noah
Centennial Secon
39.03m
(128'0.5)
1
4
Korotki, Tyler
East Northumberl
37.10m
(121'8.5)
1
5
Sears, Wyatt
North Hastings
32.26m
(105'10)
1
6
Oliver, Kyle
Quinte
29.27m
(96'0.25)
1
7
Moore, Morgan
North Hastings
27.05m
(88'8.75)
1
8
Crawford, Logan
St Theresa - Bel
26.75m
(87'9)
1
9
Stratton, Joel
St Theresa - Bel
26.34m
(86'5)
1
10
Albert, Brandon
Centre Hastings
25.72m
(84'4.5)
1
11
Eves, Bryce
Quinte
24.53m
(80'5.75)
1
12
Bowley, Nick
Bayside
24.14m
(79'2.25)
1
13
Whyte, Andrew
North Hastings
22.65m
(74'3.5)
1
14
Wolters, Todd
Quinte Christian
21.67m
(71'1)
1
15
Butler, John
Bayside
20.09m
(65'10.75)
1
16
deHaan, Joshua
Quinte Christian
18.60m
(61'0.25)
1
17
Messom, Charlie
Bayfield School
13.12m
(43'0.5)
1
--
Levesque, Marc-Andre
ES Marc Garneau
FOUL
(--)
1
--
Gauvin, Josh
Bayside
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Peever, Brandon
Prince Edward Co
44.22m
(145'0.75)
1
2
Larson, Cole
Quinte
41.04m
(134'7.75)
1
3
Hinchey, Tanner
North Addington
38.49m
(126'3.25)
1
4
McDougall, Matt
Moira
38.40m
(125'11.75)
1
5
Spencer, Mitch
Prince Edward Co
37.55m
(123'2.25)
1
6
McRae, Brad
Prince Edward Co
36.70m
(120'4.75)
1
7
Dickey, Jared
North Hastings
34.28m
(112'5.5)
1
8
Lott, Jesse
Centre Hastings
34.18m
(112'1.5)
1
9
Aupont, Carl
Bayside
34.07m
(111'9.25)
1
10
Lake, Kevin
Centre Hastings
33.57m
(110'1.5)
1
11
Graham, Jordan
Centennial Secon
33.17m
(108'9.75)
1
12
Rorabeck, Breadon
Moira
32.95m
(108'1)
1
13
Adams, Jake
Quinte Christian
31.58m
(103'7.25)
1
14
Metzger, Greg
North Hastings
30.21m
(99'1.25)
1
15
MacDonald, Eric
East Northumberl
29.84m
(97'10.75)
1
16
Hoftyser, Ben
Quinte Christian
29.11m
(95'6)
1
17
Metzger, Zach
North Hastings
27.81m
(91'2.75)
1
18
Reinhardus, Joel
Bayside
27.37m
(89'9.5)
1
19
Menard, Francis
ES Marc Garneau
27.34m
(89'8.25)
1
20
Thamas, Anthony
Trenton
27.21m
(89'3.25)
1
21
Sakurai, Toshihiro
Moira
26.49m
(86'10.75)
1
22
Scrimshaw, Hunter
Centennial Secon
23.38m
(76'8.25)
1
23
Franks, Jordan
Centre Hastings
17.85m
(58'6.75)
1
24
Rumbolt, Nathan
Bayfield School
17.19m
(56'4.75)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scheerhoorn, Blake
Quinte Christian
1.93m
(6'3.75)
1
2
Reid, Brad
Prince Edward Co
1.75m
(5'8.75)
1
3
Kelly, Simon
St Paul's - Tren
1.75m
(5'8.75)
1
4
Comrie, Alex
North Hastings
1.60m
(5'2.75)
1
--
Larson, Brandon
Trenton
--
(--)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Korotki, Tyler
East Northumberl
1.56m
(5'1.25)
1
2
Timm, Bryce
Prince Edward Co
1.53m
(5'0)
1
3
Gilmore, Brennan
East Northumberl
1.50m
(4'11)
1
4
Dunkley, Devon
Centre Hastings
1.45m
(4'9)
1
5
Murray, Jason
ES Marc Garneau
1.40m
(4'7)
1
6
Molloy, Shane
St Theresa - Bel
1.40m
(4'7)
1
--
Robbins, Jeremiah
North Hastings
--
(--)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fallaise, Lucas
Centennial Secon
1.85m
(6'0.75)
1
1
Fallaise, Josiah
Centennial Secon
1.85m
(6'0.75)
1
3
Mahar, Dakota
Centennial Secon
1.80m
(5'10.75)
1
4
Reinhardus, Joel
Bayside
1.80m
(5'10.75)
1
5
Winsor, Joel
North Hastings
1.75m
(5'8.75)
1
6
Schubert, Taran
East Northumberl
1.75m
(5'8.75)
1
7
Shannon, Erik
St Paul's - Tren
1.75m
(5'8.75)
1
8
McDougall, Matt
Moira
1.70m
(5'6.75)
1
9
Town, Alex
St Paul's - Tren
1.70m
(5'6.75)
1
10
Brickman, Trevor
St Paul's - Tren
1.55m
(5'1)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Levesque, Mathieu
ES Marc Garneau
5.79m
(18'11.75)
nwi
1
2
Gaudrault, Kanoa
ES Marc Garneau
5.77m
(18'11)
nwi
1
3
Reid, Brad
Prince Edward Co
5.50m
(18'0.5)
nwi
1
4
Hutchinson, Caleb
Quinte Christian
5.44m
(17'10)
nwi
1
5
Scheerhoorn, Blake
Quinte Christian
5.43m
(17'9.75)
nwi
1
6
Comrie, Alex
North Hastings
5.28m
(17'3.75)
nwi
1
7
Ventress, Justin
Bayside
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
8
Quinn, Greg
East Northumberl
5.11m
(16'9)
nwi
1
9
Schamerhorn, Corey
Bayside
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
10
Alley, Michael
Trenton
4.90m
(16'0.75)
nwi
1
11
Pandachuk, Tim
East Northumberl
4.89m
(16'0.5)
nwi
1
12
Ramp, James
St Theresa - Bel
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
13
Magne, Luc
East Northumberl
4.60m
(15'1)
nwi
1
14
Lynch, Brian
St Theresa - Bel
4.56m
(14'11.5)
nwi
1
15
Shettel, Tyler
Nicholson
4.47m
(14'7.75)
nwi
1
16
Larson, Brandon
Trenton
4.33m
(14'2.25)
nwi
1
17
Culp, Brandon
Centennial Secon
4.17m
(13'8)
nwi
1
18
Fulford, Zack
Trenton
3.36m
(11'0.25)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Reid, Mitchell
Prince Edward Co
5.55m
(18'2.5)
nwi
1
2
Parker, Riley
Centennial Secon
5.03m
(16'6)
nwi
1
3
Porter, Dominique
Nicholson
4.99m
(16'4.25)
nwi
1
4
Stapley, Robert
Prince Edward Co
4.98m
(16'4)
nwi
1
5
Gilmore, Brennan
East Northumberl
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
6
Kuschnik, Lance
East Northumberl
4.49m
(14'8.75)
nwi
1
7
Toshakovski, Matt
East Northumberl
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
8
Wryghte, Michael
Quinte Christian
4.27m
(14'0)
nwi
1
9
Santos, Daniel
Trenton
4.17m
(13'8)
nwi
1
10
Bowley, Nick
Bayside
3.99m
(13'1)
nwi
1
11
Whyte, Andrew
North Hastings
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
--
Robbins, Jeremiah
North Hastings
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Schubert, Taran
East Northumberl
6.08m
(19'11.25)
nwi
1
2
Gladu, Ricky
Prince Edward Co
6.02m
(19'9)
nwi
1
3
Holland, Baiden
St Theresa - Bel
5.94m
(19'5.75)
nwi
1
4
Metcalfe, Evan
Bayside
5.66m
(18'6.75)
nwi
1
5
Caron, Josh
North Hastings
5.65m
(18'6.25)
nwi
1
6
Mills, Ben
Quinte Christian
5.38m
(17'7.75)
nwi
1
7
McRae, Brad
Prince Edward Co
5.30m
(17'4.5)
nwi
1
8
Ahola, Tanner
Centre Hastings
5.05m
(16'6.75)
nwi
1
9
Rorabeck, Breadon
Moira
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
10
Lazier, Carson
St Theresa - Bel
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
11
Powell, Zac
Centennial Secon
4.75m
(15'7)
nwi
1
12
Maguire, Zac
East Northumberl
4.70m
(15'5)
nwi
1
13
Lott, Jesse
Centre Hastings
4.65m
(15'3)
nwi
1
14
Therien, Maxime
ES Marc Garneau
4.52m
(14'9.75)
nwi
1
15
Jackson, Matt
Bayside
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
16
McNevan, J.P.
Bayfield School
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
17
Paul, Basil
Bayfield School
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
18
Wright, Zach
Centennial Secon
3.64m
(11'11.25)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Scheerhoorn, Blake
Quinte Christian
12.25m
(40'2.25)
nwi
1
2
Gaudrault, Kanoa
ES Marc Garneau
11.61m
(38'1)
nwi
1
3
Hutchinson, Caleb
Quinte Christian
11.32m
(37'1.5)
nwi
1
4
Ventress, Justin
Bayside
11.14m
(36'6.5)
nwi
1
5
Quinn, Greg
East Northumberl
10.94m
(35'10.5)
nwi
1
6
Schamerhorn, Corey
Bayside
10.58m
(34'8.5)
nwi
1
6
Pandachuk, Tim
East Northumberl
10.58m
(34'8.5)
nwi
1
8
Shettel, Tyler
Nicholson
10.26m
(33'7.75)
nwi
1
9
Leavitt, Tyler
East Northumberl
10.13m
(33'2.75)
nwi
1
10
Brogee, Michael
Centre Hastings
9.90m
(32'5.75)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Reid, Mitchell
Prince Edward Co
11.33m
(37'2)
nwi
1
2
Stapley, Robert
Prince Edward Co
10.65m
(34'11.25)
nwi
1
3
Gauvin, Josh
Bayside
10.45m
(34'3.25)
nwi
1
4
Michaud, Trent
East Northumberl
10.36m
(33'11.75)
nwi
1
5
Santos, Daniel
Trenton
8.41m
(27'7)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Schubert, Taran
East Northumberl
11.94m
(39'2)
nwi
1
2
Metcalfe, Evan
Bayside
11.46m
(37'7)
nwi
1
3
Caron, Josh
North Hastings
11.24m
(36'10.5)
nwi
1
4
Scrymagour, Scott
Moira
10.97m
(35'11.75)
nwi
1
5
Hinchey, Tanner
North Addington
10.84m
(35'6.75)
nwi
1
6
Adams, Jake
Quinte Christian
9.96m
(32'8)
nwi
1
7
Ahola, Tanner
Centre Hastings
9.92m
(32'6.5)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Haskin, Colin
Moira
2.20m
(7'2.5)
1
2
Baily-McQuade, Aiden
Moira
1.75m
(5'8.75)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scrymagour, Scott
Moira
3.00m
(9'10)
1
2
Pope, Peter
Moira
2.85m
(9'4)
1
3
McDougall, Matt
Moira
2.70m
(8'10.25)
1
4
Jianopolas, Nathan
Moira
2.20m
(7'2.5)
1
Womens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Woods, Kate
Quinte Christian
23.24
nwi
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Helm, Skylar
St Theresa - Bel
12.70
nwi
1
2
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
12.77
nwi
1
3
Ferguson, Rebecca
Bayside
13.62
nwi
1
4
Robinson, Danielle
North Hastings
14.02
nwi
1
5
Comeau, Amelie
ES Marc Garneau
14.06
nwi
1
6
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
14.13
nwi
1
7
Reinhardt, Hanna
North Hastings
14.35
nwi
1
8
Stone, Jordyn
East Northumberl
14.89
nwi
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
13.15
nwi
2
2
Helm, Skylar
St Theresa - Bel
13.17
nwi
3
4
Ferguson, Rebecca
Bayside
13.84
nwi
3
7
Robinson, Danielle
North Hastings
14.12
nwi
3
3
Comeau, Amelie
ES Marc Garneau
14.13
nwi
1
5
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
14.52
nwi
1
8
Reinhardt, Hanna
North Hastings
14.53
nwi
3
9
Brett, Kelly
East Northumberl
14.55
nwi
1
10
Sakurai, Yumiko
Moira
14.58
nwi
3
11
Clement, Michaela
St Theresa - Bel
14.73
nwi
1
6
Stone, Jordyn
East Northumberl
14.80
nwi
2
12
Evans, Marissa
North Hastings
14.86
nwi
1
13
Baehre, Heather
North Hastings
14.98
nwi
2
14
Jessome, Caitlin
East Northumberl
15.06
nwi
3
15
Desoutels, Bree
Trenton
15.25
nwi
2
16
Kim, Gina
Nicholson
16.85
nwi
2
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Besnard, Nicole
ES Marc Garneau
13.56
nwi
1
2
Hall, Rebekkah
East Northumberl
13.61
nwi
1
3
Ostrander, Amanda
Prince Edward Co
13.91
nwi
1
4
Vance, Heidi
St Theresa - Bel
14.32
nwi
1
5
Isreal, Alexandra
Moira
14.33
nwi
1
6
Thomson, Lizzie
Quinte
14.35
nwi
1
7
Wells, Jayme
St Theresa - Bel
14.41
nwi
1
8
Cole, Abigail
Centre Hastings
14.49
nwi
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hall, Rebekkah
East Northumberl
13.87
nwi
3
2
Besnard, Nicole
ES Marc Garneau
13.89
nwi
2
4
Ostrander, Amanda
Prince Edward Co
14.62
nwi
2
3
Vance, Heidi
St Theresa - Bel
14.74
nwi
1
5
Cole, Abigail
Centre Hastings
14.74
nwi
3
6
Isreal, Alexandra
Moira
14.86
nwi
1
7
Thomson, Lizzie
Quinte
14.87
nwi
2
8
Wells, Jayme
St Theresa - Bel
14.93
nwi
3
9
Sheppard, Tianna
St Theresa - Bel
15.56
nwi
1
10
Bailey, Shawna
Quinte
15.85
nwi
3
11
Wildsmith, Rebecca
North Hastings
16.02
nwi
3
12
Patenaude-Coutur, Gabrie
ES Marc Garneau
16.05
nwi
3
13
Brennan, Meaghan
St Theresa - Bel
16.09
nwi
2
14
Allison, Jessica
North Hastings
16.33
nwi
2
15
VanSlyke, Taylerlee
Bayside
16.71
nwi
2
16
Goodman, Rachel
Moira
17.23
nwi
3
17
Green, Elisa
North Hastings
18.72
nwi
2
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Swallow, Jennylee
Bayside
13.03
nwi
1
2
Foley, Gabby
Nicholson
13.42
nwi
1
3
Rumsam, Rachel
East Northumberl
13.66
nwi
1
4
Collins, Carlee
East Northumberl
13.87
nwi
1
5
MacLeod, Megan
Nicholson
14.38
nwi
1
6
Hennessey, Kandice
Prince Edward Co
14.41
nwi
1
7
Poff, Meghan
North Hastings
14.47
nwi
1
8
Kellar, Brenna
North Hastings
14.60
nwi
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Swallow, Jennylee
Bayside
13.42
nwi
2
3
Foley, Gabby
Nicholson
13.57
nwi
2
2
Rumsam, Rachel
East Northumberl
13.88
nwi
1
4
Collins, Carlee
East Northumberl
13.98
nwi
1
5
Hennessey, Kandice
Prince Edward Co
14.58
nwi
2
6
MacLeod, Megan
Nicholson
14.60
nwi
1
7
Kellar, Brenna
North Hastings
14.71
nwi
2
7
Poff, Meghan
North Hastings
14.71
nwi
1
9
Clement, Noel
St Theresa - Bel
14.72
nwi
2
10
Willemson, Angie
Moira
14.79
nwi
2
11
Dhaene, Brittany
East Northumberl
14.99
nwi
2
12
Koch, Holly
Centre Hastings
15.17
nwi
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
26.92
nwi
1
2
Svoboda, Katie
Centennial Secon
27.53
nwi
1
3
Ferguson, Rebecca
Bayside
28.49
nwi
1
4
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
29.52
nwi
1
5
Comeau, Amelie
ES Marc Garneau
29.93
nwi
1
6
Reinhardt, Hanna
North Hastings
30.14
nwi
1
7
Mitchell, Liindy
East Northumberl
30.48
nwi
1
8
Brett, Kelly
East Northumberl
31.00
nwi
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
27.67
nwi
1
2
Svoboda, Katie
Centennial Secon
27.76
nwi
2
3
Ferguson, Rebecca
Bayside
28.63
nwi
3
4
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
29.53
nwi
2
7
Comeau, Amelie
ES Marc Garneau
30.17
nwi
2
8
Brett, Kelly
East Northumberl
30.27
nwi
2
5
Reinhardt, Hanna
North Hastings
30.49
nwi
1
6
Mitchell, Liindy
East Northumberl
30.65
nwi
3
9
Baehre, Heather
North Hastings
30.84
nwi
2
10
Robinson, Chelsea
St Theresa - Bel
30.89
nwi
3
11
Evans, Marissa
North Hastings
31.24
nwi
3
12
Osmond, Emily
East Northumberl
31.69
nwi
3
13
Carr, Jessica
East Northumberl
32.31
nwi
3
14
Rousselle, Kimberly
ES Marc Garneau
34.69
nwi
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Turcotte, Laura
East Northumberl
28.59
nwi
1
2
Ostrander, Amanda
Prince Edward Co
28.92
nwi
1
3
McGarvey, Emma
Nicholson
29.16
nwi
1
4
Voskamp, Karli
East Northumberl
29.72
nwi
1
5
Bennett, Kierstyn
Prince Edward Co
29.96
nwi
1
6
Jacque, Casey Devries-St
Centre Hastings
30.31
nwi
1
6
Clement, Hunter
Quinte
30.31
nwi
1
8
Stather, Amy
Centennial Secon
31.12
nwi
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ostrander, Amanda
Prince Edward Co
29.28
nwi
2
2
Turcotte, Laura
East Northumberl
29.30
nwi
1
3
McGarvey, Emma
Nicholson
29.69
nwi
3
4
Voskamp, Karli
East Northumberl
29.86
nwi
2
5
Bennett, Kierstyn
Prince Edward Co
30.33
nwi
1
7
Jacque, Casey Devries-St
Centre Hastings
30.40
nwi
2
8
Stather, Amy
Centennial Secon
30.45
nwi
1
9
Kempenaar, Alicia
Centennial Secon
30.85
nwi
2
6
Clement, Hunter
Quinte
31.14
nwi
3
10
Isreal, Alexandra
Moira
31.29
nwi
1
11
Davis-Smith, Madison
St Theresa - Bel
31.76
nwi
3
12
Park, Lucy
Centennial Secon
32.17
nwi
3
13
Press, Jenna
Centennial Secon
32.24
nwi
1
14
Pickard, Chelsea
Quinte
32.45
nwi
2
15
Cole, Abigail
Centre Hastings
32.61
nwi
1
16
Allison, Jessica
North Hastings
34.46
nwi
1
17
VanSlyke, Taylerlee
Bayside
35.64
nwi
3
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Swallow, Jennylee
Bayside
27.32
nwi
1
2
Foley, Gabby
Nicholson
27.67
nwi
1
3
Rumsam, Rachel
East Northumberl
28.28
nwi
1
4
Robbins, Jessica
North Hastings
28.44
nwi
1
5
Hennessey, Kandice
Prince Edward Co
30.54
nwi
1
6
Poff, Meghan
North Hastings
31.49
nwi
1
7
Murphy, Shannen
Centre Hastings
31.99
nwi
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Swallow, Jennylee
Bayside
26.76
nwi
1
2
Foley, Gabby
Nicholson
27.40
nwi
1
3
Rumsam, Rachel
East Northumberl
28.00
nwi
1
4
Robbins, Jessica
North Hastings
29.00
nwi
1
5
Kellar, Brenna
North Hastings
30.00
nwi
1
6
Poff, Meghan
North Hastings
31.30
nwi
1
7
Murphy, Shannen
Centre Hastings
32.37
nwi
1
8
Hennessey, Kandice
Prince Edward Co
32.40
nwi
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Svoboda, Katie
Centennial Secon
1:00.81
2
2
Svoboda, Sara
Centennial Secon
1:03.27
2
3
Laura, Horwood
St Theresa - Bel
1:03.44
2
4
Bunton, Hanna
St Theresa - Bel
1:05.35
2
5
Smith, Claire
Centre Hastings
1:09.60
2
6
Lafferty, Sam
East Northumberl
1:09.74
2
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McGarvey, Emma
Nicholson
1:03.84
2
2
Voskamp, Karli
East Northumberl
1:06.23
2
3
Sharpe, Tori
East Northumberl
1:07.71
2
4
Jones, Cailey
Prince Edward Co
1:08.54
1
5
Bennett, Kierstyn
Prince Edward Co
1:08.56
2
6
Jacque, Casey Devries-St
Centre Hastings
1:09.66
1
7
Lajoie, Amanda
Trenton
1:10.17
1
8
Hynes, Kiana
East Northumberl
1:10.18
2
9
Press, Jenna
Centennial Secon
1:16.04
1
10
Tufenkdjian, Christina
ES Marc Garneau
1:23.44
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Riley, Emma
Nicholson
1:06.73
1
2
Murphy, Shannen
Centre Hastings
1:10.45
1
3
Donahue, Whitney
St Theresa - Bel
1:11.75
1
4
Courneya, Taryn
St Theresa - Bel
1:15.71
1
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Patton, Olivia
East Northumberl
2:27.94
1
2
Svoboda, Sara
Centennial Secon
2:29.87
1
3
Laura, Horwood
St Theresa - Bel
2:34.57
1
4
Jones, Shelby
Prince Edward Co
2:36.87
1
5
Arendt, Sarah
St Theresa - Bel
2:55.25
1
6
Smith, Claire
Centre Hastings
2:57.69
1
7
Vance, Hanna
St Theresa - Bel
3:00.94
1
8
Merilainen, Sophia
Trenton
3:02.61
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Quinn, Megan
St Theresa - Bel
2:37.32
1
2
Jones, Cailey
Prince Edward Co
2:40.61
1
3
Babcock, Emily
Quinte
2:43.69
1
4
McGarvey, Emma
Nicholson
2:44.42
1
5
Hynes, Kiana
East Northumberl
2:47.37
1
6
Cassibo, Kayla
Centennial Secon
2:47.73
1
7
Sharpe, Tori
East Northumberl
2:47.89
1
8
Walker, Morgan
Trenton
2:50.13
1
9
Lagace, Elsa
ES Marc Garneau
2:59.29
1
10
Griffith, Heidi
East Northumberl
3:01.07
1
11
Veillette, Regan
East Northumberl
3:02.84
1
12
Birchard, Elizabeth
Nicholson
3:04.29
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Riley, Emma
Nicholson
2:35.39
1
2
Parks, Rachel
Centre Hastings
2:42.76
1
3
Arnekull, Sofia
Prince Edward Co
2:46.87
1
4
Robertson, Marie
East Northumberl
2:48.78
1
5
Falla, Jill
East Northumberl
2:53.36
1
6
Kardel, Kira
Bayside
2:58.62
1
7
Dracup, Brianna
St Theresa - Bel
3:01.29
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rainville-Barz, Alexandr
ES Marc Garneau
4:57.21
1
2
Faulds, Rachel
Trenton
4:58.09
1
3
Svoboda, Sara
Centennial Secon
5:21.35
1
4
Patton, Olivia
East Northumberl
5:29.50
1
5
Jones, Shelby
Prince Edward Co
5:44.47
1
6
Wierda, Kristin
East Northumberl
6:09.42
1
7
Merilainen, Sophia
Trenton
6:18.79
1
8
Arendt, Sarah
St Theresa - Bel
6:29.79
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Quinn, Megan
St Theresa - Bel
5:22.76
1
2
Walker, Morgan
Trenton
5:50.63
1
3
Birchard, Elizabeth
Nicholson
5:51.42
1
4
Moher, Melissa
Nicholson
6:00.62
1
5
Callahan, Brittany
St Theresa - Bel
6:05.50
1
6
Veillette, Regan
East Northumberl
6:10.59
1
7
Griffith, Heidi
East Northumberl
6:16.31
1
8
Chesher, Ali
Bayside
6:17.67
1
9
Bryant, Jenn
Centennial Secon
6:34.25
1
10
Rowan, Haylie
Bayside
6:34.91
1
11
Ma, Jenny
Moira
6:42.14
1
12
Scott, Morgan
East Northumberl
6:45.27
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Winfeld, Emma
Nicholson
5:20.77
1
2
Parks, Rachel
Centre Hastings
5:37.77
1
3
Robertson, Marie
East Northumberl
5:51.87
1
4
Kardel, Kira
Bayside
5:57.66
1
5
Cross, Regan
St Theresa - Bel
5:59.40
1
6
Falla, Jill
East Northumberl
6:00.81
1
7
Wood, Chelsie
Prince Edward Co
6:03.69
1
8
Arnekull, Sofia
Prince Edward Co
6:07.06
1
9
Alexander, Regina
Centre Hastings
6:10.51
1
10
Dracup, Brianna
St Theresa - Bel
6:13.45
1
11
Salmon, Erin
East Northumberl
6:20.15
1
12
Davies, Colleen
Quinte Christian
6:38.12
1
13
Lacroix, Lauren
Trenton
6:52.36
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dyer, Olivia
East Northumberl
5:46.57
1
2
Christopher, Brianna
Bayside
5:53.35
1
3
Cassibo, Kayla
Centennial Secon
6:00.36
1
4
Wallace, Jade
East Northumberl
6:16.85
1
5
Cleave, Sarah
Bayside
6:22.12
1
6
Dano, Kelsey
North Hastings
6:26.95
1
7
Mahoney-Ashberry, Micail
Centennial Secon
6:52.88
1
8
Dibbits, Taylor
East Northumberl
6:59.92
1
9
Millar, Chantelle
Moira
7:34.10
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Faulds, Rachel
Trenton
10:32.45
1
2
Rainville-Barz, Alexandr
ES Marc Garneau
11:05.99
1
3
Christopher, Brianna
Bayside
12:30.39
1
4
Wierda, Kristin
East Northumberl
13:37.83
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cassibo, Kayla
Centennial Secon
12:21.30
1
2
Hatt, Laura
Moira
12:45.67
1
3
Callahan, Brittany
St Theresa - Bel
13:47.20
1
4
Rowan, Haylie
Bayside
14:41.01
1
5
Griffith, Heidi
East Northumberl
14:51.19
1
6
Scott, Morgan
East Northumberl
15:57.19
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Winfeld, Emma
Nicholson
11:35.90
1
2
Wallace, Jade
East Northumberl
12:31.39
1
3
Parks, Rachel
Centre Hastings
13:00.09
1
4
Dano, Kelsey
North Hastings
13:09.33
1
5
Cleave, Sarah
Bayside
13:10.96
1
6
Salmon, Erin
East Northumberl
13:23.51
1
7
Cross, Regan
St Theresa - Bel
13:34.23
1
8
Mahoney-Ashberry, Micail
Centennial Secon
13:40.92
1
9
Alexander, Regina
Centre Hastings
13:47.38
1
10
Wood, Chelsie
Prince Edward Co
13:55.44
1
11
Dibbits, Taylor
East Northumberl
14:45.50
1
12
Lacroix, Lauren
Trenton
15:35.05
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wright, Becky
Moira
13.50
nwi
2
2
Robinson, Danielle
North Hastings
14.20
nwi
2
3
Baehre, Heather
North Hastings
14.72
nwi
2
4
Vance, Hanna
St Theresa - Bel
15.37
nwi
2
5
Robinson, Chelsea
St Theresa - Bel
15.39
nwi
2
6
Stone, Jordyn
East Northumberl
17.25
nwi
1
7
Osmond, Emily
East Northumberl
17.70
nwi
2
8
Jessome, Caitlin
East Northumberl
18.31
nwi
1
9
Kim, Gina
Nicholson
18.63
nwi
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hall, Rebekkah
East Northumberl
14.61
nwi
2
2
Vance, Heidi
St Theresa - Bel
14.94
nwi
2
3
Bolik, Christine
Bayside
15.45
nwi
2
4
Kehoe, Piper
St Theresa - Bel
15.99
nwi
2
5
Sheppard, Tianna
St Theresa - Bel
16.24
nwi
2
6
Allison, Jessica
North Hastings
16.96
nwi
2
7
Davis-Smith, Madison
St Theresa - Bel
17.49
nwi
2
8
Gnidec, Jacline
Nicholson
18.25
nwi
1
9
Green, Elisa
North Hastings
28.44
nwi
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rumsam, Rachel
East Northumberl
17.89
nwi
1
2
Collins, Carlee
East Northumberl
18.79
nwi
1
3
Nelles, Cindy
St Theresa - Bel
18.81
nwi
1
4
Willemson, Angie
Moira
19.12
nwi
1
5
Dhaene, Brittany
East Northumberl
19.58
nwi
1
6
Corrigan, Molly
Nicholson
19.97
nwi
1
7
Donnan, Jessica
St Theresa - Bel
22.21
nwi
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wright, Becky
Moira
50.29
2
2
Bunton, Hanna
St Theresa - Bel
52.13
2
3
Sakurai, Yumiko
Moira
52.96
2
4
Robinson, Chelsea
St Theresa - Bel
54.84
2
5
Lafferty, Sam
East Northumberl
55.44
2
6
Bloedorn, Sabrina
Bayside
55.54
1
7
Vance, Hanna
St Theresa - Bel
56.02
1
8
Osmond, Emily
East Northumberl
57.87
2
9
Mitchell, Liindy
East Northumberl
57.95
2
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Turcotte, Laura
East Northumberl
52.49
1
2
Bolik, Christine
Bayside
54.34
1
3
Vance, Heidi
St Theresa - Bel
55.81
1
4
Isreal, Alexandra
Moira
58.85
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fitzgerald, Arielle
Bayside
1:12.61
1
2
Corrigan, Molly
Nicholson
1:17.98
1
3
Loghrin, Helen
Centre Hastings
1:19.42
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Theresa - Bel
53.13
2
2
Relay Team
North Hastings
54.95
2
3
Relay Team
Centennial Secon
55.57
1
4
Relay Team
East Northumberl
56.57
2
5
Relay Team
Moira
56.61
1
6
Relay Team
ES Marc Garneau
57.06
2
7
Relay Team
Bayside
57.20
1
8
Relay Team
Centre Hastings
59.38
2
9
Relay Team
East Northumberl
59.89
2
10
Relay Team
Trenton
1:02.28
2
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
East Northumberl
54.14
1
2
Relay Team
St Theresa - Bel
56.60
1
3
Relay Team
Quinte
56.93
1
4
Relay Team
East Northumberl
59.81
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Bayside
53.60
1
2
Relay Team
East Northumberl
54.64
1
3
Relay Team
North Hastings
55.11
1
4
Relay Team
Centre Hastings
57.80
1
5
Relay Team
St Theresa - Bel
59.44
1
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Theresa - Bel
4:27.67
1
2
Relay Team
Centennial Secon
4:31.41
1
3
Relay Team
East Northumberl
4:34.74
1
4
Relay Team
Bayside
4:42.74
1
5
Relay Team
North Hastings
4:46.89
1
6
Relay Team
East Northumberl
4:55.72
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Courtney
Prince Edward Co
9.87m
(32'4.5)
1
2
Brennan, Mikayla
St Theresa - Bel
9.63m
(31'7)
1
3
Whiting, Brittney
Trenton
9.32m
(30'6.75)
1
4
Harpell, Jessica
Trenton
8.36m
(27'5)
1
5
Downey, Kayla
Prince Edward Co
8.35m
(27'4.5)
1
6
Egas, Kayla
Trenton
8.17m
(26'9.5)
1
7
Warrener, Jessica
Centre Hastings
7.90m
(25'11)
1
8
Davis, Jenna
East Northumberl
7.76m
(25'5.5)
1
9
Hutchison, Bella
Bayside
7.67m
(25'1.75)
1
10
Weinhold, Megan
Quinte
7.00m
(22'11.5)
1
11
Post, Felicia
Quinte
6.88m
(22'6.75)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bush, Shannon
Bayside
7.74m
(25'4.5)
1
2
Preece, Julene
Bayside
7.15m
(23'5.5)
1
3
McConnell, Natasha
Prince Edward Co
6.77m
(22'2.5)
1
4
Carr, Stephanie
St Paul's - Tren
6.40m
(20'11.75)
1
5
Kennedy, Kimberly
Prince Edward Co
6.38m
(20'11)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chapman, Victoria
Moira
8.54m
(28'0)
1
2
Danford, Madison
Centre Hastings
7.91m
(25'11.25)
1
3
MacLeod, Megan
Nicholson
7.74m
(25'4.5)
1
4
Hennessey, Alicia
Trenton
7.71m
(25'3.5)
1
5
Buls, Ashley
North Addington
7.39m
(24'2.75)
1
6
Prevost, Haleigh
Centre Hastings
7.16m
(23'5.75)
1
7
Toshakovski, Christina
East Northumberl
7.00m
(22'11.5)
1
8
Decker, Danielle
Centennial Secon
7.00m
(22'11.5)
1
9
Campbell, Jordon
East Northumberl
6.59m
(21'7.25)
1
10
Swoffer, Brooke
Centennial Secon
5.49m
(18'0)
1
11
Butler, Lesley
Centre Hastings
5.39m
(17'8)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Davis, Jenna
East Northumberl
26.26m
(86'1.75)
1
2
Wilson, Courtney
Prince Edward Co
24.77m
(81'3)
1
3
Whiting, Brittney
Trenton
24.65m
(80'10.25)
1
4
Harpell, Jessica
Trenton
22.72m
(74'6.25)
1
5
Downey, Kayla
Prince Edward Co
22.36m
(73'4.25)
1
6
Keating, Chanelle
North Hastings
22.26m
(73'0.25)
1
7
Weinhold, Megan
Quinte
22.15m
(72'8)
1
8
Brennan, Mikayla
St Theresa - Bel
20.25m
(66'5)
1
9
Spencer, Karley
East Northumberl
19.10m
(62'7.75)
1
10
Spencer, Shannon
Prince Edward Co
18.72m
(61'5)
1
11
Tipping, C.J.
St Theresa - Bel
18.54m
(60'9.75)
1
12
Walmsley, Brooke
Prince Edward Co
17.98m
(58'11.75)
1
13
Egas, Kayla
Trenton
17.82m
(58'5.5)
1
14
Hutchison, Bella
Bayside
17.57m
(57'7.5)
1
15
Post, Felicia
Quinte
17.14m
(56'2.75)
1
16
Semark, Jessica
Quinte
17.10m
(56'1)
1
17
Pike, Chelsea
East Northumberl
16.60m
(54'5.5)
1
18
McFarlane, Regan
St Theresa - Bel
14.65m
(48'0.75)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bush, Shannon
Bayside
19.47m
(63'10.5)
1
2
Carr, Stephanie
St Paul's - Tren
18.71m
(61'4.5)
1
3
McConnell, Natasha
Prince Edward Co
18.31m
(60'0.75)
1
4
Bryant, Jenn
Centennial Secon
18.22m
(59'9.25)
1
5
Preece, Julene
Bayside
17.87m
(58'7.5)
1
6
Jones, Cailey
Prince Edward Co
15.72m
(51'6.75)
1
7
Kennedy, Kimberly
Prince Edward Co
15.55m
(51'0)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Howran, Ashley
North Hastings
31.99m
(104'11.25)
1
2
Williams, Stacy
Prince Edward Co
26.95m
(88'5)
1
3
Mumby, Brittney
Quinte
25.55m
(83'9.75)
1
4
Chapman, Victoria
Moira
22.61m
(74'2)
1
5
Prevost, Haleigh
Centre Hastings
21.25m
(69'8.5)
1
6
Stubbs, Crysta
North Hastings
21.10m
(69'2.5)
1
7
Semark, Jordan
Quinte
20.45m
(67'1)
1
8
Decker, Danielle
Centennial Secon
19.67m
(64'6.25)
1
9
Danford, Madison
Centre Hastings
19.42m
(63'8.5)
1
10
Nelles, Cindy
St Theresa - Bel
19.36m
(63'6)
1
11
Poff, Meghan
North Hastings
19.33m
(63'5)
1
12
Wilson, Jocelyn
Prince Edward Co
19.02m
(62'4.75)
1
13
Hilton, Kara
North Hastings
18.30m
(60'0.25)
1
14
Campbell, Jordon
East Northumberl
18.09m
(59'4)
1
15
Toshakovski, Christina
East Northumberl
15.55m
(51'0)
1
16
Trolley, Nicole
North Hastings
14.20m
(46'7)
1
--
MacLeod, Megan
Nicholson
FOUL
(--)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pike, Chelsea
East Northumberl
30.15m
(98'11)
1
2
Warrener, Jessica
Centre Hastings
25.51m
(83'8.25)
1
3
Whiting, Brittney
Trenton
24.92m
(81'9)
1
4
Harpell, Jessica
Trenton
23.20m
(76'1.25)
1
5
Spencer, Shannon
Prince Edward Co
22.35m
(73'3.75)
1
6
Brennan, Mikayla
St Theresa - Bel
22.34m
(73'3.5)
1
7
Tipping, C.J.
St Theresa - Bel
21.88m
(71'9.25)
1
8
Egas, Kayla
Trenton
21.52m
(70'7)
1
9
Semark, Jessica
Quinte
21.40m
(70'2.5)
1
10
Rousselle, Kimberly
ES Marc Garneau
19.94m
(65'5)
1
11
Hutchison, Bella
Bayside
19.37m
(63'6.5)
1
12
Walmsley, Brooke
Prince Edward Co
13.06m
(42'10)
1
13
Spencer, Karley
East Northumberl
12.00m
(39'4.25)
1
--
Wilson, Courtney
Prince Edward Co
FOUL
(--)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chapman, Katie
Quinte
21.99m
(72'1.75)
1
2
Kennedy, Kimberly
Prince Edward Co
18.95m
(62'2)
1
3
Preece, Julene
Bayside
18.39m
(60'4)
1
4
Bush, Shannon
Bayside
15.97m
(52'4.5)
1
5
Jacque, Casey Devries-St
Centre Hastings
11.04m
(36'2.5)
1
6
Carr, Stephanie
St Paul's - Tren
10.84m
(35'6.75)
1
7
Cole, Abigail
Centre Hastings
3.48m
(11'5)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mumby, Brittney
Quinte
39.80m
(130'6.75)
1
2
Robbins, Jessica
North Hastings
31.35m
(102'10.25)
1
3
Decker, Danielle
Centennial Secon
28.00m
(91'10.25)
1
4
Williams, Stacy
Prince Edward Co
26.62m
(87'4)
1
5
Okeese, Louise
Quinte Christian
21.96m
(72'0.5)
1
6
Stubbs, Crysta
North Hastings
20.72m
(67'11.75)
1
7
Vandusen, Rachel
North Addington
20.56m
(67'5.25)
1
8
Wilson, Jocelyn
Prince Edward Co
19.23m
(63'1)
1
9
Swoffer, Brooke
Centennial Secon
19.00m
(62'4)
1
10
Hennessey, Alicia
Trenton
18.36m
(60'2.75)
1
11
Semark, Jordan
Quinte
17.13m
(56'2.25)
1
12
Buls, Ashley
North Addington
14.12m
(46'3.75)
1
13
Butler, Lesley
Centre Hastings
13.81m
(45'3.5)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bloedorn, Sabrina
Bayside
1.46m
(4'9.25)
1
2
Gallant, Brooke
St Paul's - Tren
1.46m
(4'9.25)
1
3
Archer, Bobbi
Centre Hastings
1.35m
(4'5)
1
4
Kennedy, Sarah
Quinte Christian
1.30m
(4'3)
1
5
McFarlane, Regan
St Theresa - Bel
1.20m
(3'11)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Turcotte, Laura
East Northumberl
1.54m
(5'0.5)
1
2
Whalen, Amanda
Prince Edward Co
1.40m
(4'7)
1
3
Stather, Amy
Centennial Secon
1.35m
(4'5)
1
3
Andrews, Jenny
Prince Edward Co
1.35m
(4'5)
1
5
Brennan, Meaghan
St Theresa - Bel
1.20m
(3'11)
1
6
Arnold, Emily
Prince Edward Co
1.15m
(3'9.25)
1
--
Doherty, Brooke
St Theresa - Bel
--
(--)
1
--
Besnard, Nicole
ES Marc Garneau
--
(--)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
VanEgmond, Emily
Quinte Christian
1.50m
(4'11)
1
2
Nelles, Cindy
St Theresa - Bel
1.45m
(4'9)
1
3
Tebo, Haillie
Centre Hastings
1.40m
(4'7)
1
3
Dyer, Olivia
East Northumberl
1.40m
(4'7)
1
5
Bate, Tiffany
Trenton
1.25m
(4'1)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
2
Sakurai, Yumiko
Moira
4.31m
(14'1.5)
nwi
1
3
Kennedy, Sarah
Quinte Christian
4.29m
(14'0.75)
nwi
1
3
Douglas-Najem, Naomi
Moira
4.29m
(14'0.75)
nwi
1
5
Stone, Jordyn
East Northumberl
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
6
Bloedorn, Sabrina
Bayside
4.07m
(13'4)
nwi
1
7
Davis, Jenna
East Northumberl
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
8
Carr, Jessica
East Northumberl
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
9
Donaldson, Carly
Bayside
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
10
TeBrake, Tanisha
Quinte Christian
3.89m
(12'9)
nwi
1
11
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
12
Desoutels, Bree
Trenton
3.85m
(12'7.5)
nwi
1
13
Dafoe, Casey
Centre Hastings
3.78m
(12'4.75)
nwi
1
14
McLean, Samantha
Trenton
3.76m
(12'4)
nwi
1
15
Brett, Kelly
East Northumberl
3.71m
(12'2)
nwi
1
16
Kim, Gina
Nicholson
3.54m
(11'7.25)
nwi
1
17
Clark, Emily
Prince Edward Co
3.42m
(11'2.5)
nwi
1
18
Gornall, K.C.
Quinte Christian
3.28m
(10'9)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kehoe, Piper
St Theresa - Bel
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
2
Besnard, Nicole
ES Marc Garneau
4.45m
(14'7)
nwi
1
3
Wells, Jayme
St Theresa - Bel
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
4
Hall, Rebekkah
East Northumberl
4.39m
(14'4.75)
nwi
1
5
Davies, Ally
Prince Edward Co
4.36m
(14'3.5)
nwi
1
6
Paradis, Melissa
Prince Edward Co
4.25m
(13'11.25)
nwi
1
7
Lajoie, Amanda
Trenton
4.22m
(13'10)
nwi
1
8
Arnold, Emily
Prince Edward Co
4.02m
(13'2.25)
nwi
1
9
Hynes, Kiana
East Northumberl
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
10
Chesher, Ali
Bayside
3.89m
(12'9)
nwi
1
11
Bolik, Christine
Bayside
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
12
Gnidec, Jacline
Nicholson
3.77m
(12'4.25)
nwi
1
13
Leonard-Free, Amber
Quinte
3.74m
(12'3)
nwi
1
14
Lagace, Elsa
ES Marc Garneau
3.45m
(11'3.75)
nwi
1
15
Bailey, Shawna
Quinte
3.30m
(10'9.75)
nwi
1
16
Clement, Hunter
Quinte
3.29m
(10'9.5)
nwi
1
17
Bouffard, Juliette
ES Marc Garneau
3.20m
(10'5.75)
nwi
1
18
Lee, Sera
East Northumberl
3.18m
(10'5)
nwi
1
19
Doherty, Brooke
St Theresa - Bel
3.07m
(10'0.75)
nwi
1
20
Andrews, Jenny
Prince Edward Co
2.94m
(9'7.75)
nwi
1
21
Tufenkdjian, Christina
ES Marc Garneau
2.58m
(8'5.5)
nwi
1
22
Goodman, Rachel
Moira
2.27m
(7'5.25)
nwi
1
--
Gaumond, Kelsey
ES Marc Garneau
FOUL
(--)
nwi
1
--
Sheppard, Tianna
St Theresa - Bel
FOUL
(--)
nwi
1
--
Hoekstra, Rachel
East Northumberl
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fitzgerald, Arielle
Bayside
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
2
Duncan, Leeann
Bayside
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
3
Swallow, Jennylee
Bayside
4.42m
(14'6)
nwi
1
3
Robbins, Jessica
North Hastings
4.42m
(14'6)
nwi
1
5
Palacious, Jessica
Prince Edward Co
4.39m
(14'4.75)
nwi
1
6
Loghrin, Helen
Centre Hastings
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
7
Tebo, Haillie
Centre Hastings
4.09m
(13'5)
nwi
1
8
Arnekull, Sofia
Prince Edward Co
3.93m
(12'10.5)
nwi
1
9
Koch, Holly
Centre Hastings
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
9
Vandusen, Rachel
North Addington
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
11
Clement, Noel
St Theresa - Bel
3.83m
(12'6.75)
nwi
1
12
Solmes, Ashley
Bayside
3.77m
(12'4.25)
nwi
1
13
Rossit, Brianna
St Theresa - Bel
3.66m
(12'0)
nwi
1
14
Slade, Kayla
Bayside
3.53m
(11'6.75)
nwi
1
15
Bonin, Sawyer
St Theresa - Bel
3.34m
(10'11.5)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bunton, Hanna
St Theresa - Bel
9.65m
(31'7.75)
nwi
1
2
Wright, Becky
Moira
9.61m
(31'6.25)
nwi
1
3
Kennedy, Sarah
Quinte Christian
9.55m
(31'3.75)
nwi
1
4
Dafoe, Casey
Centre Hastings
9.25m
(30'4)
nwi
1
5
Douglas-Najem, Naomi
Moira
9.21m
(30'2.5)
nwi
1
6
Donaldson, Carly
Bayside
9.20m
(30'2)
nwi
1
7
TeBrake, Tanisha
Quinte Christian
9.13m
(29'11.25)
nwi
1
8
Lafferty, Sam
East Northumberl
8.93m
(29'3.5)
nwi
1
9
McLean, Samantha
Trenton
8.59m
(28'2)
nwi
1
10
Archer, Bobbi
Centre Hastings
8.02m
(26'3.75)
nwi
1
11
Clark, Emily
Prince Edward Co
7.59m
(24'10.75)
nwi
1
12
Gornall, K.C.
Quinte Christian
7.08m
(23'2.5)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kehoe, Piper
St Theresa - Bel
9.93m
(32'6.75)
nwi
1
2
Stather, Amy
Centennial Secon
9.35m
(30'8)
nwi
1
3
Whalen, Amanda
Prince Edward Co
9.11m
(29'10.5)
nwi
1
4
Wells, Jayme
St Theresa - Bel
8.92m
(29'3)
nwi
1
5
Paradis, Melissa
Prince Edward Co
8.79m
(28'10)
nwi
1
6
Lajoie, Amanda
Trenton
8.45m
(27'8.5)
nwi
1
7
Leonard-Free, Amber
Quinte
8.34m
(27'4.25)
nwi
1
8
Davies, Ally
Prince Edward Co
7.73m
(25'4.25)
nwi
1
9
Chesher, Ali
Bayside
7.63m
(25'0.25)
nwi
1
10
Lee, Sera
East Northumberl
6.81m
(22'4)
nwi
1
--
Press, Jenna
Centennial Secon
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fitzgerald, Arielle
Bayside
10.99m
(36'0.5)
nwi
1
2
Duncan, Leeann
Bayside
9.95m
(32'7.5)
nwi
1
3
Palacious, Jessica
Prince Edward Co
9.81m
(32'2)
nwi
1
4
Collins, Carlee
East Northumberl
9.74m
(31'11.25)
nwi
1
5
Loghrin, Helen
Centre Hastings
9.68m
(31'9)
nwi
1
6
Howran, Ashley
North Hastings
9.44m
(30'11.5)
nwi
1
7
Tebo, Haillie
Centre Hastings
9.26m
(30'4.5)
nwi
1
8
Slade, Kayla
Bayside
8.60m
(28'2.5)
nwi
1
9
Rossit, Brianna
St Theresa - Bel
8.56m
(28'1)
nwi
1
10
Hilton, Kara
North Hastings
8.38m
(27'5.75)
nwi
1
11
Bonin, Sawyer
St Theresa - Bel
8.26m
(27'1)
nwi
1
12
Solmes, Ashley
Bayside
8.23m
(27'0)
nwi
1
13
Trolley, Nicole
North Hastings
6.65m
(21'9.75)
nwi
1
Womens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Douglas-Najem, Naomi
Moira
2.05m
(6'8.5)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Willemson, Angie
Moira
2.05m
(6'8.5)
1
2
Chapman, Victoria
Moira
1.75m
(5'8.75)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#bay-of-quinte
More news
2011 Results - COSSA Track Championships
2011 Results - Bay of Quinte Track Invitational
461 shares:
Bay of Quinte Championships
,
Bayside Secondary School Track & Field and Cross Country - Belleville, Ontario
,
BS - Consecon
,
Centennial Secondary School Track and Field and Cross Country - Belleville, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for St Theresa Secondary School Track & Field and Cross Country - Belleville, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
2015
3
1
2014
28
4
2013
56
8
2012
79
16
2011
49
14
2010
16
12
2009
2
Show 5 more
Hashtags
#bay-of-quinte
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!